Extrémní počasí je v poslední době čím dál častější. Není divu, že přívalové deště můžou způsobit nepříjemné škody na majetku. Kromě velkých povodní se může stát, že déšť zateče střechou, špatně těsnícími okny nebo z okapu. A tady přichází na scénu pojištění atmosférických srážek – důležité, aby ti podobné situace nezpůsobily víc starostí, než je třeba.
Zatečením atmosférických srážek se rozumí nahodilé vniknutí vody z atmosférických srážek přes stavební konstrukce budovy do vnitřních prostor budovy, ke kterému nedošlo v přímé souvislosti s působením jiného pojistného nebezpečí, nejde však o vzlínání vody.
Ne, většina pojišťoven má toto připojištění ve vyšších balíčcích. V základním pojištění ho má např. pojišťovna Uniqa a Pillow.
Pokud si pojistíš obojí, nikdy neuděláš chybu, protože obě pojištění jsou důležitá. Když silně prší a voda ti zateče třeba střechou, potřebuješ pojištění atmosférických srážek. Pokud voda poškodí dům kvůli záplavám nebo povodni, potřebuješ pojištění povodně a záplavy.
Pořád plaveš v tom, co vlastně povodeň a záplava je? Mrkni na můj článek z června, kde jsem to vysvětlovala do detailu.
Pokud je zatečení způsobeno samotným deštěm, musíš mít sjednané pojištění atmosférických srážek, aby byla taková událost předmětem pojištění. Tady by ti pojištění povodeň a záplava nepomohlo. Jen pozor na sjednanou pojistnou částku.
Někdy škodám jdeme zbytečně naproti tím, že neudržujeme vlastní domov v kondici. Na co se vyplatí dát pozor?
Většina pojišťoven má ve výluce zatečení vody otevřenými okny (i když jen na ventilaci) nebo dveřmi. Další častou výlukou je špatný technický stav - když ti chybí tašky na střeše, tak si za to zatečení prostě můžeš sám/a.
U pojištění domova mysli i na ty nečekané situace. Jak jsi tento týden mohl/a vidět, záplavy a povodně se nevyhýbají ani vysokým horským oblastem. Hledáš vhodné pojištění pro svůj domov? Napiš mi, podíváme se společně na možnosti.